SK Zbraslav basketbal

Vítejte na oficiálních stránkách oddílu Zbraslavského basketbalu

Zbraslavský tým basketbalistů pro sezonu 2008/2009

Aktuality:

22.4. 2009 - Doplněna konečná tabulka naší skupiny za sezonu 2008/2009 vč. statistiky. Skončili jsme na 9. místě. Získali jsme 30 bodů z 22 utkání, s bilancí 8 výher a 14 porážek se záporným skóre 1297 : 1453 (- 156)!

13.4. 2009 - Poslední letošní zápas jsme předehráli kvůli Velikonočním svátkům o týden dřív a nutno říci, že nám to prospělo. Nastoupili jsme na půdě velmi silných Dolních Počernic, které měly doma v průměru 84 nastřílených bodů na zápas. My jsme navíc byli značně unaveni ze středečního zápasu, který se protáhl až do druhého prodloužení... Ale nepředbíhejme ;-)

Komentář našeho kapitána Jirky Pražáka: To bylo opět slavné vítězství. Nejlepší jsme si nechali stejně jako před 2 roky na konec! Dolní Počernice, které měly doma v průměru 84 nastřílených bodů jsme ubránili na 47!!! K tomu jsme přidali vysokou úspěšnost střelby - 67 bodů. Je třeba ovšem vyzvednout i doskok, ve kterém kraloval pod oběma koši zejména Mařena zdatně podporovaný Mirim. Po prostudování statistik člověk objeví i nové souvislosti, jako je třeba Miriho faul 20 sekund před koncem a Petrův v poslední vteřině. Prostě kluci chtěli vyhrát statistiku celkově spáchaných faulů... ;-)

Zápas se dá ve zkratce hodnotit asi tak, že nám se střelba extrémně dařila, zatímco soupeři extrémně nedařila. Nutno dodat, že to bylo i tím, že se domácí nedokázali srovnat s naší zónovou obranou. Vynikající jsme měli i doskok pod oběma koši. Rozhodující náskok jsme získali na začátku 3. čtvrtiny, kdy jsme odskočili na rozdíl 15 bodů, což už poněkud odevzdaně hrající soupeř nedokázal zlomit a náš náskok tak postupně vyrostl až na 26 bodů. Nejlepší letošní výkon jsme si tak nechali na poslední zápas sezóny.

Následné zakončení sezony v baru Atlas na Zbraslavi bylo více než důstojné, ti šťastnější si i něco pamatují :-) Následné tréninky jsme odvolali, neb se má přestat v nejlepším a nikdo nechce riskovat zranění, které jsou na posledních trénincích pověstné.

2.4. 2009 - Ve středu 1.4. jsme nastoupili na domácí palubovce proti VTŠJ Medicině, které jsme měli co vracet. Ve velmi dramatickém zápase hodném souboje dvou týmů skoro sousedících v tabulce se nám podařilo soupeře udolat až v 2. prodloužení! Oba týmy sázely spíše na obrany a podle toho také vypadalo skóre. Bohužel se nám nedařilo ubránit 2 hráče soupeře, kteří nastříleli ze 62 bodů celých 49. Celý zápas jsme si udržovali náskok, ale nebyli jsme schopni odskočit na větší rozdíl. Soupeři se tak podařilo v koncovkách normální hrací doby i 1. prodloužení vždy srovnat a naše poslední střeli cíl nenašly. V 2. prodloužení jsme ale již měli více fyzických sil a utkání již zkušeně dovedli do vítězného konce.

28.3. 2009 - Ve čtvrtek jsem prohráli na půdě silného týmu TJ Háje 77:63, ačkoli jsme po většinu zápasu drželi se soupeřem krok.

Komentář našeho kapitána Jirky Pražáka: S těžkým soupeřem ze 3. příčky tabulky jsme sehráli nečekaně vyrovnaný zápas. Po skvělé první půli, kdy jsme si vybudovali až 13 bodový náskok, jsme nezvládli vstup do 3. čtvrtiny. Zlepšená obrana i střelba soupeře a několik našich ztrát míčů nás rychle připravilo o získaný náskok. Háje nás v tomto hracím období rozstřílely z tříbodobé vzdálenosti 5 trojkami. K tomu se přidalo i vyfaulování jednoho a zranění dalšího našeho hráče. S ubývajícími silami jsme tak začali ztrácet získaný náskok. Ještě v 6. minutě 4. čtvrtiny jsme se dokázali držet soupeře na rozdíl pouhých 5 bodů. Koncovku jsme již ale nezvládli. Přesto jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v letošní sezóně.

Doplněna statistika a tabulka soutěže.

Po tomto odehraném kole můžeme s jistotou konstatovat: JSME ZACHRÁNĚNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Příští týden hrajeme ve středu doma s Medicinou, kterou bychom měli v klidu rozsekat a v pátek předehrávka!!!!!!!!! v Dolních Počernicích. Tento zápas je i poslední zápas tohoto ročníku, takže bezprostředně po zápase následuje zakončení sezony v restauračním zařízení Atlas na Zbraslavi, kde bude zamluven stůl. Takže všichni aktivní či neaktivní hráči jste zváni!!!

18.3. 2009 - Dnes jsme vybojovali veledůležité vítězství proti poslednímu týmu tabulky BEBA Spořilov 85:43 a uhráli 6 vítězství v sezoně, které by nám teoreticky mělo zajistit záchranu ve II. třídě :-)

Komentář našeho kapitána Jirky Pražáka:

Včera jsme konečně zase jednou jednoznačně zvítězili s pěknou nadílkou bodů. Po 1. čtvrtině, kdy jsme se stále drželi klasické obrany a nechali si od jediných 2 střelců BEBY nastřílet 20 bodů, jsme v dalších 3 čtvrtinách precizní obranou 3-2 úplně vymazali soupeře z palubovky! :-) Kromě hanebných šestek, velice povedený zápas. Za BEBU nastříleli 2 hráči 35 bodů z celkových 43.

Příští týden hrajeme ve čtvrtek od 20:20 v ZŠ Plamínkové na Pankráci. Ve středu tedy trénink. Doplněna statistika.

15.3. 2009 - Po dlouhé pauze jsme opět nastoupili k ostrému utkání, tentokrát na půdě Viktorie Žižkov, která má ve svém středu Pavla Poulíčka z televize Nova. Do utkání jsme nastoupili bez respektu a byli jsme víc než vyrovnaným soupeřem, pak se ovšem projevila kvalita soupeře, který měl extrémně vysokou úspěšnost střelby a utkání v jeho druhé části pevně držel ve svých rukou a nedal nám šanci jen pomyslet na vítězství. V utkání, které jsme prohráli 72:54 podali velmi slabý výkon rozhodčí, kteří měli každý úplně jiný metr a utkání bylo místy zbytečně nervózní. V utkání se bohužel vážně zranil Petr Zoubek, který si natrhl zadní stehenní sval a čeká ho 6-ti týdenní pauza, čímž je jasné, že letošní sezonu ukončil :-(

Ve středu nás čeká veledůležité utkání na domácí palubovce s BEBOU Spořilov, která je s přehledem poslední a měli by jsme uhrát potřebné šesté vítězství, které nám teoreticky budou stačit k záchraně. Doplněna statistika a tabulka naší skupiny.

21..2. 2009 - Ve středu jsme odehráli druhé utkání za s sebou na domácí palubovce, tentokrát proti silnému týmu BC Slavia. Bylo to velmi vyrovnané utkání od začátku až do samotného konce, který skončil šťastně pro nás. 10 vteřin před koncem utkání, byl vyrovnaný stav a měli jsme po obdrženém koši míč ve svém držení. Soupeř se nesnažil nás presovat a tak jsme v pohodě vyvezli míč na útočnou polovinu, kde jsme rozehráli útok, který skončil u Petra Kujana, který se těsně před závěrečným hvizdem rozhodl pro průnik pod koš, kde ho soupeř velmi netakticky fauloval. Petr tedy házel 2 trestné hody po kterých se již nepokračovalo ve hře, protože čas normální hrací doby vypršel přesně s hvizdem rozhodčího. Petr nás velmi napínal, protože první šestku nedal, když jeho střela byla velmi nepřesná, ale druhou úspěšnou šestkou vybojoval pro nás 2 body v ceně zlata! Navíc potěšující bylo, že jsme se podruhé za sebou sešli v hojném počtu a neměli jsme problém kdykoliv vystřídat.

Máme na kontě již 5 vítězství a dobře nakročeno k záchraně :-) Čistě teoreticky nám bude stačit uhrát jedno vítězství k definitivní záchraně, ale nepředbíhejme...

V následujících 3 týdnech máme herní volno, další utkání odehrajeme až 12.3. na půdě Viktorie Žižkov. Takže nás čekají 3 tréninky. Doplněna statistika a tabulka soutěže.

17.2. 2009 - Minulý týden jsme opět vyhráli a porazili našeho tradičního soupeře Jírovcovo náměstí 51:47. Bylo to hodně vydřené vítězství, když jsme se trápili především střelecky. Ale skvěle jsme bránili a to je základ.