SK Zbraslav basketbal

Vítejte na oficiálních stránkách oddílu Zbraslavského basketbalu

Zbraslavský tým basketbalistů pro sezonu 2007/2008

 

Aktuality:

 

16.6. 2008 - Přátelé, kamarádi, jsme zachráněni ve II. třídě!!! Bylo to o prsa Korejské ženy :) 29.5. byly zveřejněny na stránkách PBS konečné tabulky s vyznačenými sestupujícimi a postupujícími. Jsme na prvním nesestupové pozici. Na tyto tabulky se můžete mrknout zde.

V červnu začal Lubák organizovat letní baskety na venkovním hřišti USK Praha každé úterý od 18 hod, takže zájemci můžou hrát a trénovat mimo sezonu. Více informací u Lubáka na mejlu.

 

15.4. 2008 - Doplněna konečná tabulka naší skupiny za sezonu 2007/2008. Skončili jsme na předposledním tedy 11. místě a budeme doufat v záchranu. Získali jsme 28 bodů z 22 utkání, s bilancí 6 výher a 16 porážek se záporným skóre 1298 : 1563 (- 265)! Doplněny fotky z utkání proti Sokolu Dolní Počernice.

 

 

13.4. 2008 - Poslední utkání sezony na půdě Sokolu Smíchov jsme prohráli 106:82 a nezbývá než doufat, že nebudeme mít černého Petra a nesestoupíme z předposlední příčky ve skupině. Se Smíchovem jsme odehráli pěkné utkání, bohužel jsem prohráli velkým rozdílem první poločas, kdy jsme obdrželi brutálních 61 bodů. Soupeři spadla do koše snad každá střela a trochu jsme propadali zoufalství. Do druhé poloviny jsme začali hrát osobní obranu a rázem se hra vyrovnala. Druhou polovinu utkání jsme dokonce vyhráli. Doplněna statistika, která je již kompletní a konečná pro letošní sezonu. Ve středu nás čeká zakončení sezony v podobě utkání proti děvčatům SK Zbraslav :)

 

3.4. 2008 - Do předposledního utkání jsme nastupovali hodně soustředění a nahecovaní s cílem urvat výhru, která by nás zachránila od sestupu, nicméně soupeř nás zaskočil bezchybnou hodně fyzicky náročnou hrou v útoku a těsnou osobní obranou. V prvním poločase bylo skóre ještě přijatelné, když jsme prohrávali o cca 12 bodů, ale od začátku druhé půle nebylo pochyb o vítězi utkání. Museli jsme sportovně uznat, že soupeř byl jasně lepší a ani v jednom momentě nám nedal naději byť jen pomyslet na vítězství. Konečné skóre 91:68 hovoří za vše. Kroutili jsme hlavou, jak tento tým mohl prohrát nedávno s Medicínou? Je vidět, že neregulérní malé tělocvičny jsou větší výhodou pro domácí týmy, než by se mohlo zdát. Medicína naštěstí prohrála v Hostivaři a tak pro nás existuje naděje do posledního odloženého utkání proti Sokolu Smíchov, které kdyby se nám podařilo vyhrát, skončíme 3 od konce, což je 100% jistota záchrany. Ruzyně si domácím vítězstvím pojistila záchranu a je již mimo ohrožené vody sestupu. Příští týden nás čeká ve středu trénink a ve čtvrtek klíčové utkání se Sokolem Smíchov.

Doplněna statistika a aktuální tabulka soutěže (neúplná).  

 

27.3. 2008 - Vzhledem k velmi vyrovnaném vývoji naší skupiny, resp. výsledkům všech adeptů na sestup jsme včera odehráli další existenční utkání tentokrát proti TJ Ruzyně A. K utkání nemohl nastoupit stále náš nejlepší střelec Honza Hejzlar (výron v kotníku), Marek Steiner (dovolená), Miri Laga (zlomený prst), Zdeněk Mikeska (zraněná pata) a Petr Zoubek (zraněné rameno), nicméně dorazil náš hrající kouč Roman Randuška a celý zbytek týmu. Dokonce jsme měli 1 fanynku Marťu Kujanovou :) Po velmi dobrém výkonu jsme zvítězili 58:54, když jsme celé utkání měli pod kontrolou. Škoda, že se nám nepodařilo vyhrát o víc než 5 bodů, o které jsme prohráli na půdě TJ Ruzyně. V konečné tabulce při rovnosti bodů by rozhodoval vzájemný zápas a ty 2 body rozdílu by nás mohli sakra mrzet. Měli jsme to v posledním útoku zápasu ve vlastních rukou, ale závěrečná střela našeho kapitána v poslední vteřině utkání nepropadla košem a byl konec.

Co se týká dalšího vývoje ve skupině o tom více náš kapitán Jirka Pražák: Prohra Olympu nás snad definitivně zachránila od posledního místa ve skupině. Dle mých propočtů (viz. minitabulky ve statistice), už je na tuto pozici definitivně odsouzen Olymp. My když nevyhrajeme žádné ze dvou zbývajících utkání, tak zůstaneme s největší pravděpodobností na předposlední příčce, ale 2 týmy z předposledních míst v ostatních skupinách jsou na tom hůř, takže snad nesestoupíme z předposlední pozice. Ty včerejší 2 body by nás mohli zamrzet, škoda. :-( Nejlepší varianta, když bychom nevyhráli je, že vyhraje Medicina a Olymp a rupne Ruzyň. To by byla miniskupina s Olympem a Ruzyní a to jsme nejlepší... :-)

Doplněna statistika. Příští týden nás čeká v úterý zápas proti SOKOLU D. POČERNICE B na jeho palubovce, který jsme doma šťastně porazili o pouhý jeden bod. Ve středu je trénink.

 

20.3. 2008 - Existenční utkáni proti PSK Olympu jsme zvládli a s přehledem zvítězili 71:49. Bylo to utkání o předposlední teoreticky sestupové místo, navíc jsme vyhráli o víc než 10 bodů, což z nás dělá ve vzájemných utkáních lepším týmem při rovnosti bodů. Do sestavy se vrátil náš nejlepší střelec (což opět potvrdil) Honza Hejzlar a Roman, který nás koučoval. Čekají nás ještě 3 utkání do konce sezony ve kterých k jistotě záchrany potřebujeme ještě alespoň jednu výhru, v horším případě dvě. Můžeme se o to pokusit hned v dalším utkání proti TJ Ruzyně A, které sehrajeme 26.3. na domácí palubovce. Příští týden máme volno resp. trénink, neboť máme odložené utkání se Sokolem Smíchov až na 10.4.. Rozpis soupeřů ohrožených sestupem včetně minitabulky a vzájemných výsledků najdete v aktuální statistice.

 

4.3. 2008 - Včera jsme po 14-ti denní pauze nastoupili opět k mistrovskému utkání, tentokrát na půdě soupeře proti Sokolu Malá Strana. Bylo nás 7, posíleni o Petra, který se letos už po druhé vrací na palubovku po nemoci resp. po zranění (vykloubený prst na levé ruce). Bohužel i přes dobrý výkon celého mužstva především v obraně jsme nedokázali soupeře přehrát a prohráli po velmi vyrovnaném průběhu 65:57. Tuto středu nás čeká trénink a další středu možná klíčové utkání sezony proti Olympu.

Doplněna statistika po posledním utkání.

 

28.2. 2008 - Po úspěšném přátelském utkání s Baníkem Praha, které jsme mimochodem vyhráli, jsme se všichni těšili na utkání s našimi oddílovými kolegyněmi, ale bohužel nakonec dorazili pouze dvě :( . Alespoň jsme si zahráli na oba koše 5 na 5. Tak prý snad na zakončení sezony...

 

17.2. 2008 - Proti favorizovanému týmu VSK Elektro jsme neměli sebemenší šanci a prohráli 54:83. Co je ovšem horší, že jsme opět na cca měsíc přišli o základní kámen naší sestavy Miriho, který si nešťastně zlomil záprstní kůstku na levé ruce. Takže letošní sezona pokračuje v duchu neskutečných a nekonečných zdravotních problémů.

Naštěstí Petr Kujan hlásí sundanou sádru a pozvolný návrat k basketu :) Navíc nás čeká pro nás velmi vhodná dvoutýdenní zápasová pauza, ve které se tréninkově utkáme s Baníkem Praha (tuto středu) a další týden potrénujeme s našimi děvčaty z oddílu.

 

12.2. 2008 - Přidány fotky z vítězného utkání proti VŠTJ Medicině B - viz sekce foto-video.

 

7.2. 2008 - Čtvrté vítězství v sezoně je naše!!! Porazili jsme VŠTJ Medicinu B 57:43 v přímém souboji o poslední místo tabulky. Dokonce jsme o skóre přeskočili PSK Olymp a jsme již na 10. místě, které zaručuje se 100% jistotou setrvání ve II. třídě. Předvedli jsme skvělou obranu, která byla základem našeho úspěchu, doplněnou celkem slušným útokem. Vítězství jsme řádně zapili v Baru Atlas na Zbraslavi (děkujeme za příjemnou obsluhu :), kde dal Lubák zápisné (tuším, že to byl Fernet) a něco navíc za první body v dresu Zbraslavi (opět Fernet?), pak Jűrgenova runda (Beefeater gin) na jeho 30. narozeniny - gratulujeme!!! Na závěr Miri s borovičkou na narozky :) Taky gratulace! No, bylo veselo....

Doplněna statistika, tabulka soutěže a Lubákův detail (fotka). Ve statistice je doplněn list s rozpisem našich soupeřů, kteří hrají stejně jako my o záchranu.

Příští týden ve středu hrajeme opět na domácí palubovce, tentokrát proti silnému VSK ELEKTRO, přijďte nás povzbudit!

 

3.2. 2008 - V pondělí jsme na hřišti nejlepšího mužstva naší skupiny SK Hradčany bohužel obdrželi kilo, resp. 100:64 :( Oproti minulému zápasu, kdy nás bylo na soupisce 10, jsme se tentokrát sešli pouze v 6-ti lidech a ten šestý (Miri), bojoval s přicházející angínou, takže do zápasu pro jistotu vůbec nezasáhl a vše jistil u zápisu. Prokázali jsme sice dobrý výkon v útočné fázi, ale o to větší tragédii jsme předvedli v obraně. Ale při daném stavu naší sestavy a velmi silném soupeři to skončilo ještě dobře. Navíc Lubák dal ve Zbraslavském dresu první body a to je důvod k oslavě :) Doplněna statistika.

Ve středu nás čeká přímý souboj o sestupové místo, kdy na domácí palubovce přivítáme VŠTJ MEDICINA B, která nás v prvním vzájemném souboji pokořila o 24 bodů (90:66). Nezbývá než soupeře porazit o víc jak 24 bodů, kdyby se náhodou na konci sezony lámal chleba při počítání vzájemných zápasů, ale popořadě, hlavně vyhrát!!!

 

24.1. 2008 - Po velmi upracovaném výkonu jsme doslova "utrpěli" tak potřebnou výhru v boji o záchranu. Soupeř z Jírovcova náměstí B nastoupil pouze s 5-ti hráči a šel do utkání velmi uvolněně, protože neměl co ztratit. Naopak, v závěru sahal po vítězství. Letos asi poprvé jsme se sešli v hojném počtu (10) a s novou posilou Lubošem Janákem, který nastoupil do svého prvního utkání za Zbraslav. Po velmi slibném začátku, kdy jsme šli do jasného vedení jsme polevili a soupeř se začal bodově dotahovat. Největší krizi jsme měli v poslední čtvrtině, kterou jsme prohráli 9:17!!! Včera jsme zkrátka neměli den, ale "důležitý jsou body a jedno jak už".

Špatnou zprávou je, že Petr Kujan hrající ve velké pohodě po dlouhodobé nemoci si ve 3. čtvrtině včerejšího utkání zlomil malíček na levé ruce, takže jsme opět bez jednoho našeho pilíře základní sestavy minimálně na měsíc :( Petr odjel ihned po zranění na pohotovost do Krčské nemocnice, kde mu prst po rentgenu "narovnali" a zasádrovali, takže večer přišel do hospody na rozbor zápasu již s poněkud "větší" rukou.

V pondělí nás čeká jednoznačně nejsilnější soupeř naší skupiny SK Hradčany, který má na svém kontě pouze 1 prohru, takže nemáme co ztratit.

 

19.1. 2008 - POZOR!!! Avizovaná novinka je tady, již potvrzena: náš tým posílí Luboš Janák přezdívaný "Lubák", který působí v Baníku Praha (3.třída). Domluva byla velice rychlá a všichni věří, že mezi nás v pohodě zapadne, protože se již delší dobu známe a něco už jsme společně nebo proti sobě odehráli. Pokud klapne registrace na svazu, nastoupí za Zbraslav už ve středu 23.1. proti Jírovcovu náměstí B a pomůže zachránit Zbraslavský basketbal ve 2. třídě. Vítej na Zbraslavi Lubáku!!! V sekci tým SK Zbraslav basketbal je již k dispozici jeho profil (jen fotečka chybí).

 

18.1. 2008 - Zápas proti BC Dejvice jsme jasně prohráli 72:48 bez sebemenší šance na úspěch. Soupeř byl v každém směru lepší a vůbec nepřipustil naše myšlenky na výhru. Obvzlášť jejich hráč s číslem 5 nám dělal problémy a i když jsme se zaměřili na jeho obranu, stejně dával body přes hráče, který ho těsně bránil. Tak trochu jsme si lámali hlavu, co pohledává ve 2. třídě? Ve středu nás čeká určitě hratelný soupeř ZŠ Jírovcovo náměstí B. Doplněna statistika.

 

17.1. 2008 - Doplněna aktuální tabulka, bohužel jsme stále poslední a naši soupeři, kteří mají také sestupové starosti poslední zápasy vyhrávají. Je na čase navázat na poslední 2 zápasy, kde jsme naplno bodovali. Dnes nás ovšem čeká velmi silný soupeř BC Dejvice. Dvóřa hlásí virózu (ale nastoupí), Špíca musí do práce a Mařena má problémy s prstem na ruce.

Žhavá novinka pro fanoušky: na 99,9% bude náš tým posílen novým hráčem, ale o tom až později, neboť vše není administrativně dotaženo a bude moct nastoupit asi až příští týden...

 

11.1. 2008 - Ve středu jsme zaznamenali druhé vítězství v sezoně, tentokrát nad Sokolem Hostivař 63:54!!! Skvělý comeback se povedl Petrovi, který po dlouhodobé nemoci nastoupil v letošní sezoně k teprve prvnímu utkání, kdy měl za sebou pouze jeden trénink a hned se stal nejlepším střelcem týmu. Navíc jsme konečně předvedli velmi slušnou obranu, která byla základem úspěchu. Příští týden je ve středu trénink a ve čtvrtek se utkáme s velmi silnými BC Dejvicemi. Doplněna statistika.

 

8.1. 2008 - Doplněn rozpis na druhou polovinu sezony (jaro 2008) a aktuální tabulka, ve které jsme na ostudném posledním místě. Zítra nás čeká první zápas v novém roce 2008 a rovnou na domácí palubovce proti Sokolu Hostivař. Na soupeřově palubovce bylo utkání velice vyrovnané, takže máme soupeři co oplácet. Comeback hlásí Petr Kujan, i když asi ne na 100%, nicméně v pátek na tréninku dokázal, že návrat nebude problém a bude výraznou posilou!!!

 

13.12. 2007 - KONEČNĚ VÍTĚZSTVÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po hrdinském výkonu 6 hráčů, kteří nastoupili a 4, kteří dohrávali poslední minuty v oslabení jsme udolali Sokol D. Počernice o jeden bod 70:69. A nutno poznamenat, že zaslouženě. Kdo neviděl neuvěří :) Doplněna statistika.

 

11.12. 2007 - Bohužel jsme prohráli i možná existenční utkání na půdě TJ Ruzyně A (která se jako my, potácí u dna tabulky) o 5 bodů a stále čekáme na první výhru v sezoně. Utkání bylo celou dobu vyrovnané, dokonce jsme často vedli, ale o výhru nás připravilo neproměňování jasných "šoupáků" (především Dvóřa) a tragické trestné hody, kdy jsme neproměnili z 20 pokusů celých 16!!! To se pak těžko vyhrává a můžeme se utěšovat, že jsme byli lepší než soupeř a hráli dobrej basket.... :( Svojí neúčastí nás taky nepodržel náš nejlepší střelec Honza Hejzlar, který už druhé utkání za sebou nedorazil a zdá se, že definitivně skončil ze závodním basketem. Holt bude ten svůj průměr 30 bodů na zápas dávat jen na pátečním tréninku :( a nám jeho body budou citelně chybět.

Doplněna statistika po posledních dvou utkáních. Zítra nás čeká poslední utkání tohoto kalendářního roku proti Sokolu D. Počernice B, který má letos bilanci 7:2 a drží klidný střed tabulky.

 

10.12. 2007 - Utkání s tragickou účastí na domácí palubovce proti Sokolu Smíchov skončilo i po vyrovnaném poločase předpokládanou prohrou (47:75). Ze společenských důvodů chyběl Jűrgen a Dvóřa. Dobré utkání odehrál Zub. Zápis domácích zachraňoval Jarda Zoubek, který přijel jako poslední nouzovka, když si neměl kdo sednout k zápisu :)

 

27.11. 2007 - I na půdě PSK Olymp jsme prohráli, tentokrát 64:55. Do sestavy se přidal po zranění Miri. Trestuhodně nám utekl začátek zápasu, kdy jsme rychle prohrávali až o 10 bodů. V průběhu byla hra vyrovnaná, konečně se slušně bránilo, ale ještě to nestačilo :(

Doplněna statistika.

 

19.11. 2007 - Doplněna statistika po posledních dvou utkáních.

 

17.11. 2007 - Naše šňůra proher stále pokračuje, prohráli jsme i další zápas (na domácí palubovce) se Sokolem Malá Strana 44:61. Do sestavy se vrátil Jűrgen, který nastoupil se zraněným zápěstím. Bohužel stále není fit, resp. není rozehraný Miri a tak naše hra vypadá stále stejně. "Blýskli" jsme se nejen špatnou obranou, ale i tragickou střelbou, když jsme si vytvořili letošní střelecké minimum 44 bodů za zápas. V příštím kole (středa) nás čeká asi jedno z klíčových utkání první poloviny sezony, kdy nastoupíme proti PSK Olympu, který je stejně jako my a TJ Ruzyně A stále bez výhry. Bude to přímý souboj o sestupové pozice!!!

 

8.11. 2007 - Sehráli jsme druhé utkání v řadě na půdě soupeře, tentokrát proti VSK Elektro a ani na šestý pokus jsme nedokázali zvítězit, přestože jsme v polovině utkání prohrávali o pouhý 1 bod. Byl to asi nejslabší soupeř, na který jsme v letošní sezoně narazily. Odehráli jsme ho v 6-ti lidech, ale v polovině utkání byl už vyfaulovaný Zub, takže jsme dohrávali v 5-ti a navíc oba Markové měli po 4 osobních chybách. Musíme si přiznat, že situace je kritická a začínáme hrát naprosto vážně o udržení :(

 

3.11. 2007 - Ani na pátý pokus jsme nevyhráli a stále čekáme na první výhru :( Marodku rozšířil Marek Steiner. Tradičně nás střelecky držel Honza Hejzlar, ke kterému se tentokrát přidal i Honza Vodička. Ale se slabým výkonem v obraně se nedá vyhrát, obvzlášť, když nás bylo 5, na lavičce 2 zranění hráči a Špíca si udělá v první čtvrtině 4 osobní chyby....

Příští týden chystá Miri po zranění comeback do sestavy, takže doufejme, že s jeho přítomností a výkonem na hřišti se zvedneme a konečně vyhrajeme. Doplněna statistika a aktuální tabulka.

 

30.10. 2007 - Doplněna statistika po 4. utkání. Zítra hrajeme od 20:10 hod zápas proti VŠTJ MEDICINA B, který podle dostupných výsledků nemá stejně jako my žádnou výhru, tak polaďte formu :) Nutno poznamenat, že střelecký prapor Zbraslavi drží zatím sám Honza Hejzlar, který svým průměrem 27,5 bodu na zápas prokazuje skvělou střeleckou formu! Je nutné, aby se někdo další výrazně střelecky prosadil a především musíme začít z precizní agresivní obrany, což se nám ne vždy daří!!!

 

28.10. 2007 - Tragická marodka pokračuje: Petr byl odvezen s horečkami do nemocnice v Příbrami, kde mu již potvrdili mononukléozu, takže bude mimo hru až 6 měsíců, Miri má výron v kotníku ze druhého zápasu a stále to nevypadá na uzdravení, Jűrgena od prvního zápasu bolí operované zápěstí se kterým bude chodit na rehabilitaci ještě min. 2 týdny. No nic, budeme bojovat a snad se už chytneme ve středu na týmu VŠTJ MEDICINA B, který také v této sezoně ještě nevyhrál :)

Doplněny výsledky, tabulka a rozpis na celý podzim. V sekci výsledky - komentáře najdete nově odkaz na stránky Pražského basketbalového svazu, kde najdete všechny výsledky naší II. třídy skupiny D.

 

27.10. 2007 - Čtvrtý zápas jsme odehráli na domácí palubovce proti týmu SK Hradčany, který hrál ještě v loňské sezoně I. třídu a popravdě řečeno, bylo to poznat. Letos poprvé nastoupil do utkání náš hrající trenér Roman Randuška, který nás svými radami a zkušenostmi velice dobře dirigoval a tak jsme odehráli velice kvalitní utkání i když nakonec pro nás s nepříznivým skóre 54:73. Do sestavy se také vrátil Zub, který nastoupil pod prášky s chřipkou či co... Počáteční choroba se také projevovala na Honzovi V. a Dvóřovi. 

 

16.10. 2007 - Na Jírovcově náměstí jsme opět prohráli (79:56), ale to se dalo čekat. V této tělocvičně jsme již několik let nevyhráli a kdo ví jestli někdy vůbec... Celý zápas jsme odehráli v 6-ti lidech. Neomluveni nepřišli Zub a Roman :(

 

11.10. 2007 - I druhý zápas jsme prohráli, tentokrát s BC Dejvice a stále čekáme na výhru. Nutno poznamenat, že jsme byli v hodně oslabené sestavě bez marodů Petra, Jűrgena a vlastně i Miriho, který se nešťastně zranil hned v úvodu utkání. Bez 3 hráčů základní sestavy to šlo těžko :) Navíc nás bylo jen 7 resp. 6 a to se hraje taky dost těžko. V pondělí nás čeká Jírovcovo náměstí B v neoblíbené pidi-tělocvičně. Tentokrát narazíme na opravdového nováčka II. třídy, který v loňské sezoně postoupil ze III.třídy.

 

3.10. 2007 - Sezonu jsme bohužel zahájili prohrou 78:68 se Sokolem Hostivař, který má postupové ambice. Nejlepším střelcem byl tradičně Honza Hejzlar - viz statistika.

 

30.9. 2007 - V úterý 2.10. od 20:15 hod nás čeká první mistrovské utkání na palubovce pro nás neznámého soupeře Sokolu Hostivař. Zdá se, že letos nebudeme tak rozehraní před sezonou jako v loni... Miri s Petrem nebyli na ani jednom tréninku a velká část mužstva se potýká se špatnou fyzičkou. No nic, budeme bojovat :)

Doplněn naskenovaný zápis z posledního zápasu minulého sezony, kdy jsme soupeři nadělili pro nás historických 100 bodů :) (viz archiv - výsledky - komentáře). Je doplněn zatím provizorní rozpis na první 4 utkání.

 

6.9. 2007 - Tak a je to tady, začíná nová sezona 2007/2008 !!! První trénink se koná tradičně ve středu od 20 hodin 19.9. v naší tělocvičně v ZŠ Pertoldova. První zápas bude začátkem října, takže budeme mít minimálně 2 tréninky před ostrým startem :)

 

15.5. 2007 - Doplněna konečná tabulka sezony 2006/2007. Skončili jsme na pěkném 7. místě a udrželi jsme pozici po 1/2 sezony. Získali jsme 31 bodů z 22 utkání, s bilancí 9 výher a 13 porážek s kladným skóre 1415:1409 (+ 6)!

 

 

 

 

 

 

WebZdarma.cz