50

65

Počet diváků: 0

Průběh zápasu:

V tomto kole nás čekal opět dobře známý soupeř z posledních sezón – spolek mladých hráčů nad dorosteneckým věkem z Jírovcova nám. V paměti máme zápasy z minulého roku, kdy jsme doma prohráli košem v posledních vteřinách poté, co jsme na konci každé čtvrtiny obdrželi v posledních 1-3 vteřinách trojku! Na Jírovcově náměstí je to pak trochu o něčem jiném, protože tam domácí mají značnou, při současných pravidlech zjevně nesportovní, výhodu domácího prostředí. Od zavedení nových pravidel na velikost tělocvičny jsme totiž nikdy v tak malé tělocvičně nehráli. Po stranách je mezera mezi čarami a zdí asi tak 3 – 5 cm a celá naše střídačka sedí s nohama ve hřišti!!! V důsledku toho není nouze o body, leč bohužel vždy jich zatím soupeř nastřílel více.

Do zápasu jsme nevstoupili příliš šťastně a už po několika minutách jsme prohrávali o 12 bodů (14:2). Naštěstí se nám podařilo zlepšit obranu a šňůrou 12 bodů jsme se ujali vedení 16:15. Soupeř bránil opět osobně, i když nepoužíval celoplošný presink, který na nás zdařile uplatňoval v loňském roce (taky už to asi hochům neběhá jako dřív J). V první čtvrtině jsme tak především díky Miriho 8 bodům se soupeřem drželi krok.

To se nám ovšem přestalo dařit na začátku 2. čtvrtiny, kdy jsme nemohli ubránit výborně střílejícího nejmenšího hráče soupeře (číslo 8), který nám nastřílel v krátkém časovém úseku 10 bodů (2 trojky). V polovině čtvrtiny jsme prohrávali o 17 bodů. Opět se nám ovšem podařilo získat několik míčů a zakončovat z rychlých protiútoků. V polovině hrací doby to tedy bylo stále o přijatelných 8 bodů.

Rozhodující výpadek ovšem přišel, stejně jako v předešlém zápase, ve 3. čtvrtině. Hned na začátku jsme sice snížili na rozdíl 6 bodů, ale pak jsme inkasovali 18 bodů v řadě a o zápasu bylo rozhodnuto. Střelecky neudržitelní byli hráči soupeře č. 8 a 13. Třináctka je nám známa i z loňského roku a nutno říct, že nikdo další s takovým výskokem v naší soutěži nehraje. Ač má průměrnou výšku, jeho bloky jsou „velmi“ nepříjemné, o čemž jsme se přesvědčili už v loňském roce. Tentokrát to opět na vlastní kůži poznal Honza Hejzlar, kterého si třináctka jednou opravdu vychutnala a krásným blokem zastavila samostatný nájezd. Faktem ale je, že  si to připravoval takovým způsobem, že si toho Honza mohl všimnout.

Zdálo by se, že 4. čtvrtina bude o ničem a pouze se dohraje, opak byl však pravdou. Jírovcovo náměstí mělo „zaděláno“ na překonání 100 bodové hranice, což jsme my samozřejmě nechtěli připustit. Za posledních 13 sezón jsme nikdy takto potupeni nebyli (ani vloni s Aritmou, kdy jsme měli také namále), a tak jsme nehodlali zbytek zápasu jen tak „došolíchat“. Jejich snaha o vstřelení zbývajících 23 bodů byla klasicky kontraproduktivní a jejich uspěchané střely končily převážně na obroučce. Nakonec jsme tak poslední čtvrtinu o bod vyhráli.

Celý zápas se nevyvedl nám dobře známému rozhodčímu Beranovi, který nás příliš nepodržel, spíše naopak. Paradoxně o tom příliš nesvědčí poměr faulů, kdy soupeř měl dokonce o 2 více, což je v našem případě opravdu výjimečné. Nutno říci, že vloni jich nastřádal na naší palubovce obdivuhodných 37. Solidní výkon předvedl rozehrávač Jírovcova nám. (č. 8), který nastřílel 5 trojek a celkově 27 bodů. Ztratili jsme tak již druhý zápas v řadě, čímž jsme se dostali právě za dnešního soupeře a začínáme klesat z vedoucích příček. A také ve druhém zápase za sebou nedal Dvóřa, loňský vyhlášený trojkař, v zápase ani bod. Za zmínku tak stojí pouze dobrý výkon v šestkách, kdy jsme (opět po druhé v řadě) stříleli s úspěšností 60 % (20:12).

autor komentáře: Jűrgen