53

80

Počet diváků: 1 - Martina (od Petra)

Průběh zápasu:

Tentokrát jsme se utkali s nám neznámým týmem SK Oáza. Bilanci měl vyrovnanou a nám se v minulých dvou zápasech příliš nedařilo, takže se dal očekávat vyrovnaný průběh.

Bohužel jsme do utkání vstoupili tragicky. První body jsme zaznamenali až v 8. minutě!!! Do té doby si soupeř stačil vybudovat náskok 10 bodů. Neskutečně jsme se střelecky trápili. Míče končily na obroučkách a k doskokům jsme se nemohli dostat. Soupeř na nás opět praktikoval poměrně volnou, „odstupovanou“ osobní obranu.

Ve druhé čtvrtině jsme již hráli o něco vyrovnanější partii, ale bohužel jsme se opět nevyhnuli hluchým místům, když jsme inkasovali 7 bodů v řadě. Střelecky to ovšem byla stále bída a 17 bodů za polovinu zápasu byl tragický výkon. V některých momentech jsme nebyli schopni vystřelit na koš a pouze si alibisticky přihrávali, dokud jsme míč neztratili. V tomto hracím období se začal utvářet obraz k dalšímu průběhu utkání, když jsme bránili útoky Oázy pouze za cenu faulů a postupně si připisovali osobní chyby.

Ve třetí čtvrtině se opět ukázalo, že v poslední době toto hrací období často „neuřídíme“. Nejenže jsme opět nastříleli pouhých 13 bodů, ale navíc jsme jich 24 inkasovali. Několik hráčů také začalo mít problémy s fauly. V této čtvrtině jsme dostávali koše především z ruky hráče číslo 33, který nastřílel 12 bodů, z toho 2 trojky.

Ve čtvrté čtvrtině jsme se hlavně snažili nastřílet nějaké body, aby konečný výsledek nebyl příliš velká ostuda. To se nám sice podařilo a konto soupeře jsme zatížili 24 body, ale inkasovali jsme opět více - 27. V polovině závěrečného hracího období se také v rychlém sledu vyfauloval Zub, Marek Steiner a já je také velice brzy následoval. Bohužel ani ostatní hráči nezaháleli, a tak jsme se skoro začali obávat, abychom nemuseli dohrávat zápas ve čtyřech. Ne že by to tedy bylo poprvé… V závěru dal Marek Špička 6 bodů v řadě, a tím jsme se přehoupli přes 50 bodovou hranici. Nakonec jsme po druhé za sebou prohráli o 26 bodů a nastříleli jen o 5 bodů více než v předchozím domácím zápase.

Již třetí zápas za sebou jsme se nebyli schopni vyrovnat s obranou soupeře a střelecky se trápili. V tom opět vynikal střelec z delších vzdáleností Dvóřa, který nedal ani bod (potřetí za sebou). Je to tak, že se nemůžeme trefit ze středních a delších vzdáleností a do koše se všechno nosit nedá, zvláště když soupeř zavře obranu.

Jednoho významného momentu v dějinách basketbalu Zbraslav z posledních let jsme přesto docílili. Za celé utkání jsme zaznamenali 33 faulů, což je minimálně za posledních 6 sezón jasný rekord (předtím jsme nepřekročili hranici 30 faulů)!!! J A to byli pouze 3 vyfaulovaní. Ne že bychom dříve nefaulovali, ale k takovému výkonu je zapotřebí více hráčů. A v devíti lidech je průměr 3,67 faulu  na hráče opravdu solidní výkon! No diváci, tedy divačka, museli být opravdu spokojeni, zvláště když tentokrát (výjimečně) byl jejich miláček za slušňáka a udělal si jen tři osobní chybky… J Ještě nutno dodat, že soupeř neměl pochopení pro naši takticky vyspělou obranou taktiku a ztrestal nás s nevídanými 71,4 % úspěšnosti trestných hodů (35:25)!

autor komentáře: Jűrgen