62

96

Počet diváků: 0

Průběh zápasu:

Ve čtvrtek jsme zavítali na palubovku posledního týmu soutěže – Slovanu Advokacie. Ti doposud zaznamenali pouze 1 výhru s hrozivou bilancí skóre –396. V prvním zápase sezóny jsme Advokacii na naší palubovce porazili o 26 bodů. Nám se však v poslední době příliš nedařilo (4 prohry v řadě), a tak byla přeci jen znát v našich řadách nervozita. Z minulosti víme, že tyto zápasy s nejslabšími týmy soutěží nám dělají občas potíže. Problémem byla také marodka našeho týmu: Roman – achilovka, Zub – angína, Mařena – brutální operace nehtu :), no a já klasické problémy s pacičkou z minulého zápasu. K tomu se ještě přidal Marek Špička, který se stěhoval v s prací a Zdeněk byl na  maturiťáku syna. Z toho nám vyplynula jasná základní sestava již dlouho před zápasem. Honza Vodička ale přišel pozdě, a tak jsem musel nastoupit já (faktem je, že za uplynulých 5 let jsem na bolavou pravačku zvyklý…). Mařena přišel alespoň koučovat, což bylo při našem počtu chválihodné. Naštěstí soupeř na tom nebyl o nic lépe a nastoupil také pouze v 6 hráčích. Do zápasu jsme nastoupili v našich nových černých dresech (teprve po druhé) s tím, že již musíme prolomit smůlu (prohrané poslední 4 zápasy), kterou na ně někteří nejmenovaní svalovali… :)

Do první čtvrtiny jsme vstoupili Honzovou trojkou a už od počátku jsme si začali budovat náskok. Soupeř bránil v ne příliš pohyblivé zóně, s čímž jsme neměli větší potíže. Body jsme ovšem stříleli především z rychlých brejků, protože hráči Advokacie se vraceli do obrany pomalu. Na rychlém přechodu do útoku jsme tak založili naši hru. V průběhu 1. čtvrtiny dorazil i Honza Vodička, takže jsme měli už hráče na střídání, které koučoval Mařena. Nejen že Honza přišel pozdě, ale navíc neměl černý spodek, takže v zápase byl potom za takovou „zelenou ovci“, maňásek. :) Pozitivní bylo alespoň to, že jsme byli v takovém složení, že mohl střídat každý za každého, aniž by to mělo vliv na kvalitu naší hry.

Ve druhé čtvrtině jsme se snažili hrát stále stejně. Bohužel nám již tolik nevycházeli brejky. Soupeř totiž zlepšil střelbu a především ze střední vzdálenosti měl velmi dobrou úspěšnost. Nutno dodat, že naše obrana také nebyla taková, jaká by byla, kdyby nás bylo víc. Hráli jsme trochu zadrženě, protože jsme chtěli utkání dohrát v 5 hráčích na palubovce. To se nám v první půli dařilo a maximálně jsme měli na kontě 2 fauly. Advokacie v 7. minutě stáhla náš náskok na 6 bodů, ale závěr čtvrtiny opět patřil nám a po 5 bodech v řadě jsme vedli v polovině hrací doby o 11 bodů. Za první půlku jsme měli 100% šestky - 5/5 (Petr a Miri).

Do 3. čtvrtiny jsme vstoupili dobře a po třech minutách jsme vedli už o 15 bodů. Potom ovšem polevila naše koncentrace především v obraně a dovolovali jsme soupeři dávat laciné koše. My jsme dělali školácké chyby při přechodu do útoku, ať už to byly zkažené dlouhé přihrávky a nebo kroky při přebírání přihrávky. Naštěstí jsme tentokrát neměli v naší střelbě vyložený výpadek, takže nás soupeř dotahoval jen zvolna. Na pováženou to ovšem začalo být v 8. minutě, kdy Advokacie snížila náš náskok na 6 bodů! Po timu jsme trochu přeskupili náš obraný val, přistupovali více ke střelcům z dálky a bránili důrazněji. To se ovšem projevilo v zápětí, když jsem si udělal 4. faul a střídal. Nutno podotknout, že oba fauly, které mi byly v 3. čtvrtině odpískány, byly nehezky nafilmovány hráčem soupeře číslo 23. Zlepšená obrana nesla ovšem své ovoce a uhájili jsme tak rozdíl 10 bodů, což nás nechávalo relativně klidné i do 4. čtvrtiny. Ne že bychom nikdy neztratili i lépe rozehrané zápasy, ale většinou to bylo se silnějšími soupeři. Nicméně 20 obdržených bodů od Advokacie za 3. čtvrtinu nebylo příliš dobrou vizitkou pro naší obranu.

Na začátku poslední čtvrtiny si udělal 4. faul i Dvóřa. Pokračovali jsme v dobré obraně a soupeř odcházel fyzicky (čekali jsme ovšem, že k tomu dojde už dřív). Koše jsme tak opět stříleli převážně z brejků. Po šňůře 12 bodů mezi 2. a 4. minutou (76:56) už bylo o zápasu prakticky rozhodnuto. Advokacie nás zkusila po timu překvapit osobní obranou. Těšili jsme se, jak uplatníme zkušenosti nabyté na středečním tréninku, ale bohužel to byla osobka tak odstupovaná a pomalá, že se prakticky nedalo a nemuselo clonit. Pak ovšem přehnal důraz v defenzívě Petr a vyfauloval se. Od toho okamžiku jsme bránili již hodně opatrně, protože nám hrozilo, že zápas dohrajeme ve 4 nebo i hůř. V 9. minutě nám hlásili ze střídačky, že již máme na kontě 94 bodů a hecovali, ať zkusíme stovku. Na to ale bylo už málo času. Nepomohl ani time, a tak se to i přes velkou snahu nepodařilo. Problém ale nebyl v koncovce, ale především ve ztrátách ve 3. čtvrtině. V posledním hracím období jsme ale každopádně nastříleli pěkných 34 bodů (Honza 11, já 10). Zhoršili jsme si (teda spíš Dvóřa a já… :)) ovšem pěknou úspěšnost šestkové střelby na konečných 50 %.

Ukončili jsme tak sérii 4 proher v řadě a do odvetných utkání vstoupili výhrou. Pěkný střelecký výkon předvedl Honza Hejzlar (32 bodů), který je ovšem ale jinak hrozně tlustej, pomalej a nemůže se trefit… :) Ostatní také nezaháleli, a tak nakonec 5 hráčů ze šesti zaznamenalo více než 10 bodů. Vyzrálost a zkušenosti byly vidět na počtu faulů, když nám bylo zapískáno 19 faulů, což je při počtu 6 hráčů a pouze 1 vyfaulovaném pěkný výkon. :) Prohráli jsme ovšem trojkovou střelbu, když jsme neubránili hráče č. 18, kterému se podařilo z tříbodové hranice zakončit čtyřikrát. Zápas pěkně odkoučoval Mařena.

Můžeme tak doufat, že se vše obrátilo k jasnějším zítřkům a největší krizi jsme zažehnali. Příští týden hrajeme doma s Meteorem Spořilov, který jsme na jeho palubovce porazili o 17 bodů po jednom z našich nejlepších výkonů v sezóně. Ti ovšem v minulém kole porazili doma silné Jírovcovo náměstí a mají tak bilanci 9:3.

autor komentáře: Jűrgen