53

74

Počet diváků: 0

Průběh zápasu:

Tentokrát jsme se utkali se soupeřem, jehož jsme v 1. polovině sezóny porazili na jeho hřišti o 17 bodů, a který do této chvíle zaznamenal pouhé 3 prohry a je na 2. místě naší skupiny. Byli jsme jediní komu se podařilo na jejich palubovce zvítězit, a tak hráči Spořilova přijeli poměrně bojovně naladěni.

To bylo znát již od prvních minut zápasu. Spořilov bránil zónově se třemi hráči nahoře a velmi agresivně. To se projevilo na ztrátách, které jsme úspěšně kupili, a ze kterých jsme dostávali snadné koše z rychlých protiútoků. Nedokázali jsme dostat míč pod koš soupeře, kde bylo více místa. Naše obrana byla bohužel poměrně snadno prostupná i při postupných útocích. Nebyli jsme schopni ubránit hráče Spořilova, kteří si neustálým pohybem a kombinační hrou vytvářeli jednoduché střelecké pozice. Navíc byla znát jejich rychlost a agresivita při doskocích, kde jsme Spořilovu umožňovali skórovat po prvních nepodařených střelách. Za první čtvrtinu se z našeho týmu střelecky prosadil pouze Honza Hejzlar, který nastřílel všech 8 bodů  (2 trojky) s poměrně slušnou úspěšností.

Začátek 2. čtvrtiny nebyl o moc lepší a náskok Spořilova vzrostl až na 16 bodů. Já jsem si znovu pochroumal pravačku načatou z předminulého zápasu a musel střídat. Naštěstí nás v této čtvrtině střelecky opět podržel Honza Hejzlar – 9 bodů (1 trojka.). A tak díky zlepšené obraně a bídným šestkám soupeře jsme toto hrací období vyhráli o 2 body a náskok Spořilova ještě nebyl nezdolatelný.

Třetí čtvrtina se nám ovšem nevydařila. Opět jsme selhali především v útoku. Honza, který doposavad obstarával většinu našich bodů, nedostával míče a ostatním to příliš nepadalo. Dvóřa sice hned z kraje zaznamenal trojku, ale potom v krátkém sledu ztratil několik míčů a na rozehrávce ho nahradil Zub, který nastoupil po absenci zaviněné nemocí. Ani tak se naše útočná hra nezlepšila, protože jsme se nebyli schopni vyrovnat se stále důraznou obranou Spořilova a střelecká mizérie pokračovala.

Po několika minutách v závěrečném hracím období již bylo za stavu 64:39 o výsledku rozhodnuto. Do konce zápasu jsme již naštěstí drželi se soupeřem krok a rozdíl tak již dále nenarostl.

Naše prohra byla v tomto zápase zasloužená. Nedokázali jsme se vyrovnat s agresivní soupeřovou obranou. Patrný rozdíl byl také ve fyzické kondici hráčů. To se projevilo především v poměru faulů (21:9) a v doskocích, jak pod obraným, tak i pod útočným košem. Ne že by soupeř nefauloval, ale rozdíl od nás byl v rychlosti v jaké to prováděl. V druhé půli jsme měli minimum útočných doskoků, protože kromě pivotů, kteří operovali pod soupeřovým košem se již nikdo další do útočného doskakování nezapojoval. To je věc fyzické kondice a načasování střelby. V útoku jsme pak nebyli schopni dostat míč na hráče pod košem, a to ani přímo od rozehrávačů ani přes pivota. Zvláště na doskoku nám ovšem chyběl Miri, který si na tréninku vyronil kotník a poprvé v sezóně tak absentoval.

autor komentáře: Jűrgen