47

67

Počet diváků: 0

Průběh zápasu:

4 týdny po tom, co jsme hráli s Chemií Praha B první, odložený zápas, utkali jsme se s nimi znovu na domácí palubovce. První zápas jsme bohužel celkem přesvědčivě prohráli o 21 bodů, i když soupeř měl v tu dobu ještě velmi špatnou bilanci. Od té doby se jim však podařilo prohrát 3 zápasy ze čtyř (mimo jiné i doma s BEBOU), takže jsme věřili ve vítězství, které jsme už nutně potřebovali. Kromě Romana  jsem v sestavě pro tentokrát opět chyběl já v důsledku problémů se zápěstím (obehraná písnička), Dvóřa, který byl na „služebním“ výletě v Nancy (škoda, že francouzsky umí leccos jen ne mluvit a angličtina také není jeho hobby, protože by mohl odvézt slivovici kámoškám z pláže…:-) a Zub dělal statného ošetřovatele svému synovi. Chyběli tak všichni 3 střední rozehrávači ze soupisky a bylo jasné, že veškerá tíha organizování hry bude ležet na Petrovi, a to po celý zápas. Na utkání přijel pouze jeden mladý rozhodčí, takže jsme měli trochu obavy o kvalitu jeho výkonu.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a v 5. minutě vedli již o 8 bodů (10:2). Hostům se nedařilo přesně zakončovat a dobře fungoval i náš obraný doskok. Bodově se prosazoval především Petr, který zaznamenal 8 bodů. Hostům se nepodařilo najít recept na naší obranu, a tak jsme na konci 1. čtvrtiny vedli s náskokem 11 bodů (20:9).

Do 2. hracího období jsme vstoupili dobře a zvýšili náskok na 15 bodů. V dalším čase jsme ovšem nepochopitelně začali místo stávající jednoduché útočné hry dávat poměrně nesmyslné, nadbytečné přihrávky, které soupeř získával a dával nám z rychlých protiútoků jednoduché koše. Nastávající pětiminutovku jsme tak hrozivě prohráli 2:14 (26:23) a dovolili jsme soupeři, aby se vyhrabal ze své krize a zdramatizoval zápas. Hosté bránili osobně, i když ne příliš důrazně a času na střelbu jsme měli dostatek jen jsme nebyli schopni dostat se do zakončení. Náš náskok tak ještě na konci čtvrtiny zachraňoval 7 body Petr. Po polovině hrací doby jsme stále ještě vedli o 6 bodů.

Do 3. čtvrtiny jsme ovšem vstoupili opět tradičně! Po odehraných 4 minutách a po bilanci 2:10 jsme poprvé v zápase prohrávali (37:39). Po timu přinesl do hry uklidnění svou přesnou rukou Honza Vodička a díky jeho 6 bodům v řadě jsme zklidnili útok a hru opět vyrovnali. V posledních 3 minutách jsme díky dobré obraně inkasovali už jen jeden bod a Markovy 4 body (šestky 2:2!!!) znamenaly vedení po 3 čtvrtinách o 2 body (49:47).

Na začátku 4. čtvrtiny jsme měli hru pod kontrolou a jen díky smůle se nám nepodařilo vybudovat si větší náskok. Po 2 minutách si ale připsal pátý faul Miri a musel střídat. Jinak velmi dobře pískající rozhodčí (který, když je sám, tak opravdu nemůže vidět všechno) v tu chvíli trochu zkratoval, protože to byl z Miriho strany pěkný útočný doskok, do kterého se trochu přimotal obránce. Náš tým ovšem ztráta kvalitního obránce nezlomila a po 4 minutách 4. čtvrtiny jsme vedli o 5 bodů (56:51) a hosté si vzali oddechový čas. Nastávající chvíle nám ovšem vůbec nevyšly, a to hlavně do té doby skvěle hrajícímu Petrovi. Krátce po timu sice získal velmi pěkně míč v obraně, ale zbrklou přihrávku na Honzu Hejzlara získal soupeř a místo zvýšení vedení jsme po jednoduché akci hostů inkasovali 2 body. Vzápětí byly v krátkém sledu zapískány kroky oběma Honzům a náš náskok se rozplynul. V útoku hrál hodně aktivně Petr a soupeř ho bránil pouze za cenu faulů. Bohužel Petrovi střelba trestných hodů selhala, když ze 6 střílených byl pouze 1 úspěšný! Chemie mezitím nastřílela 9 bodů, a tak jsme na začátku 10. minuty prohrávali o 3 body (60:57). Naše hra už byla v tu dobu více než nervózní a potom, co jsme inkasovali další koš se náš útok úplně sesypal. Nezbývalo nám, než zkusit faulovat ale soupeř prokázal pevné nervy, protože jeho šestky byly v tu chvíli velmi dobré (v poslední minutě 7:5). V úplném závěru se ještě při jednom z taktických faulů připsal 5. faul Petr.

Výborně hrál Petr (až na zmíněný krátký výpadek na konci utkání), který celé utkání bez vystřídání oddirigoval a navíc se prosadil i střelecky, když zaznamenal 20 bodů. Nikdo jiný se však k němu po střelecké stránce nepřidal, což bylo znatelné hlavně u Honzy Hejzlara, který se za celý zápas nedostal do střelby (zčásti díky tomu, že nedostával moc přihrávek a zčásti proto, že byl dobře bráněn). Nevedlo se ani Zdeňkovi tak jako v předchozím utkání, a to hlavně trojková střelba. Výsledkem toho bylo, že jsme po prvé v této sezóně nedali ani jednu trojku, což se nám přihodilo naposledy v 8. kole loňské sezóny. Ani dobře rozehraný zápas jsme tedy nakonec nedokázali vyhrát a dovolili jsme Chemii, aby se k nám přiblížila v tabulce.

autor komentáře: Jűrgen