41

59

Počet diváků: 1 (Martina od Petra)

Průběh zápasu:

V 16. kole jsme se utkali s Hugem Praha, kterého jsme v prvním zápase na domácí půdě porazili 67:60 a kterého dobře známe z minulých sezón. V sestavě chyběl nemocný Zub a hlavně Miri, který byl na horách. Já s Honzou Hejzlarem jsme se ve středu vrátili z hor, kde jsme si ještě na závěr dali pěknou tůru na běžkách na Bufáč na rozcestí, z čehož jsme bohužel nebyli zrovna nejčerstvější. Zároveň se opět jednalo o souboj o příčky v tabulce, když v případě vítězství jsme se mohli posunout na 5. pozici.

Do utkání jsme vstoupili dobře a v 6. minutě jsme vedli 4:12 za poslední 4 minuty hry 1. čtvrtiny jsme nebyli schopni skórovat, a tak se soupeř po šňůře 11 bodů v řadě ujal vedení 18:14. V obraně nám dělali problémy 2 vysocí pivoti Huga, které jsme nedokázali pořádně ubránit.

Do 2. čtvrtiny jsme bohužel vstoupili ve stylu závěru předchozího hracího období. Dvóřa sice vstřelil rychlou trojku a snížil na rozdíl 1 bodu, ale vzápětí jsme inkasovali dalších 8 bodů. Kontroval opět Dvóřa trojkou (stejně jako ta první pěkná haluz – od obroučky vysoko nad koš a pak do koše; i haluze se ovšem počítají…:-) a pak Zdeněk rovněž trojkou, ale to bylo do konce čtvrtiny prakticky vše. Druhou polovinu 2. hracího období jsme prohráli 18:2!!! Stejně jako i v minulých zápasech jsme začali ztrácet míče, aniž bychom zakončovali a soupeř nás trestal z rychlých brejků. Jejich pivoti nám vůbec dělali velké problémy jak v útoku tak v obraně. Petr si v krátkém sledu došel pod koš Huga pro několik čepic. V útoku soupeřovým pivotům ovšem pomáhali svými výkony rozhodčí, kteří jim nepískali vteřiny a navíc také fauly rukama, kterými si při doskocích výrazně pomáhali (stejně jako v minulosti)… Po první polovině utkání bylo tedy o výsledku skoro rozhodnuto a nás mohl zachránit pouze zázračný zvrat.

Ve třetí čtvrtině jsme již hru konečně vyrovnali. Zmohli jsme se však jen na několik nevýrazných snížení náskoku soupeře, který se ovšem dokázal vždy rychle dostat zpátky do zápasu. V průběhu tohoto hracího období psychicky neunesl výroky rozhodčích Marek Steiner a technickou nedostal (potom, co je poslal do píči a bůhvíkam ještě) jen jejich velké benevolenci nebo čemu vlastně.

Před nástupem do 4. čtvrtiny jsme si řekli, že to ještě zkusíme a „vlítneme na ně“. Honza Hejzlar dal rychlý koš. Vzápětí se ovšem zjistilo, že se Zdeněk zapojil do hry jako 6. hráč a technické, kterou soupeř ztrestal 2 vstřelenými šestkami, jsme se v tomto případě již nevyhnuli. Potom se nám ještě v 5. minutě podařilo po šňůře 8 bodů snížit na rozdíl 13 bodů, což bylo opět nadějné. Soupeř však opět zlepšil hru a vítězství si již pohlídal.

Zápas jsme zároveň bohužel prohráli o více než 7 bodů, což znamená, že při rovnosti bodů bude Hugo v celkovém součtu v tabulce před námi. Jeden z mála, kterému se zápas povedl (po delší době) byl s 11 body nejlepší střelec Dvóřa, který navíc přidal i kvalitní obranu s několika získanými míči a pár pěkných přihrávek. Na výkonu Honzy Hejzlara a mém se zas podepsalo 5 předešlých dnů strávených na horách… Za zmínku stojí skvělé šestky našeho mužstva (11:9), o které se zasloužil především Marek Špička (4:4) a oba Honzové.

Nyní nás čekají 2 týdny „prázdninového“ volna a pak domácí zápas s vedoucím týmem naší soutěže Hájemi. Snad nám tedy trénink a přátelský zápas s Baníkem pomohou se konečně zvednout a zlepšit naše výkony…

autor komentáře: Jűrgen