56

63

Počet diváků: 0

Průběh zápasu:

Ve středu jsme nastoupili proti týmu z nižších příček tabulky, který jsme doma porazili o 34 bodů. K lepším výkonům nás motivoval Zub slíbenými 3 šampíčky za výhru. Za Michly totiž hraje milý jedné Zubovy kolegyně, a tak si potřeboval udržet ve firmě basketbalovou důstojnost… :-) Bohužel jsme se k zápasu nedostavili v příliš slibné sestavě. Chyběli oba Honzové pro nemoc, což hlavně u Honzy Vodičky, který předvedl velmi pěkný střelecký výkon v minulém zápase, kdy zatížil konto soupeře 20 body, byla poměrně citelná ztráta především v útoku. Navíc Dvóřa má v háji koleno a Zub si při „luxování“ ve svém nezkolaudovaném hnízdečku lásky udělal modřinu přes celý loket… :-)

Michelská tělocvična nám příliš svými rozměry nevyhovuje, protože je dost malá. Navíc není zrovna nejbezpečnější, protože na jedné straně hrozí naražení na pódium a na druhé straně uškrcení v síti…

Do zápasu jsme vstoupili dobře  a od počátku se ujali vedení. Střelecky se dařilo především Zdeňkovi, který dal v prvních 4 minutách 8 bodů (z toho 2 trojky). Bohužel musel v zápětí střídat, protože si zároveň udělal 3 fauly. Do hry se tedy zapojil Zub a krátce po příchodu vstřelil pěknou trojku. V obraně nám dělali trochu potíže podkošoví hráči Michle, kteří si zabíhali za naši obranu a dávali buď snadné koše a nebo jsme si na nich sbírali fauly. To se nám však zlepšenou komunikací v obraně podařilo eliminovat. Michle na nás hrála zónovou obranu.

V úvodu druhé čtvrtiny nám Michle vstřelila 2 trojky. Od nás se prosadil pouze Petr, který dal 7 bodů v řadě z toho 1 trojku. Krátce se tak domácí v 6. minutě ujali vedení 30:27. Miri si také udělal třetí faul, a to po zbytečném zákroku v útoku. Potom jsme ovšem zlepšenou obranou donutili hráče Michle k chybám z čehož se mi dařilo střílet poměrně jednoduché, i když v několika případech značně haluzní, koše. Po 3 minutách a mých 11 bodech v řadě jsme tak vedli už o 8 bodů, což se nám podařilo udržet až do konce čtvrtiny.

Nástup do třetí čtvrtiny se nám příliš nevydařil. Michle na nás začala praktikovat osobní obranu, s čímž jsme se stále hůře vyrovnávali, protože nám ubývaly síly (někomu poměrně dost rychle). Navíc jsem v prvních minutách asi třikrát z dobrých pozic neskutečně „zlomil hokejku“, což je v takovýchto vyrovnaných zápasech docela nepříjemná záležitost, která rozhodně na psychice nepřidá. Zvláště můj první průnik pod koš, kdy jsem zakončoval z dvojtaktu úplně neatakován byl v tomto ohledu opravdu „excelentní“… :-( Body jsme stříleli převážně ze šestek ovšem pouze s 58 procentní úspěšností (12:7), když jsme všichni prvním hodem vždy pouze „zaměřovali“. Nutno ovšem podotknout, že po šestkové „ostrostřelbě“ z minulého zápasu (šestky celkem 12:2!!!) to byl docela i úspěch. Jeden z mála košů ze hry zaznamenal dobře hrající Zub, který střídal ve 4. minutě již nemohoucího Marka, když zakončoval svůj průnik pod koš dvojtaktem „s donáškou“ jak za starých časů. Již od 4. minuty měl problémy se 4 fauly Miri, což jsme vyřešili tím, že šel bránit dopředu, kde přece jen není riziko udělání faulu příliš vysoké. Přesto jsme ale s domácími stále dokázali držet krok a po Petrově trojce v 10. minutě jsme i na chvíli o bod vedli. Domácí ovšem v posledních vteřinách kontrovali rovněž trojkou, a tak jsme vstupovali do závěrečného hracího období se ztrátou 2 bodů.

Už při nástupu do 4. čtvrtiny se ukázalo, že nedostatek zdravých střídajících hráčů na naší straně se nám nemusí vyplatit. Miriho totiž zřejmě přeci jen fyzicky náročnější bránění ve předu zmohlo a nemohl nastoupit, neboť dostával křeče do nohou!!!

Hned v první minutě jsme vyrovnali stav na 60:60. Potom jsme si ovšem udělali se Zdeňkem 4. faul a situace začala být poměrně kritická. Zvláště ten můj byl docela kvalitní. Rychlý brejk Michle jsem zastavil poněkud více důrazně a faulovaný hráč po mém kontaktu směřoval v pádu do pódia hlavou vpřed. No jo, nemají mít tak blbou tělocvičnu. Zas tak strašně to ale nedopadlo a ani mi nepískli nesportovní faul. Zajímavé také bylo, že ještě než jsem stihl dorazit se slovy soustrasti k protihráči, přiběhl náš nejkonfliktnější hráč Zub a upomínal mě, abych se rychle omluvil!!! Že by ta oběť byl právě ten milý kolegyně…? :-)

Stále jsme se ještě drželi a ve 4. minutě prohrávali pouze rozdílem 2 bodů – 64:62. Potom jsme ovšem úplně odpadli v útoku i obraně. Já jsem si naběhl do protihráče tak „chytře“, že jsem si rozsekal hubu o rameno, dostal koňara nad koleno a navíc to bylo odpískáno jako faul (v tu dobu již můj 5.). Zapisovatel byl ovšem zřejmě natolik zmaten tím, jak jsem se tam válel, že mi ho zapomněl napsat a já mohl pokračovat. Vůbec se nám nedařilo zakončovat v útoku a v obraně to nebylo o moc lepší. Vše bylo pravděpodobně důsledkem nedostatku sil. Potom jsme navíc v 7. minutě krátce po sobě udělali s Markem 5. faul a nastoupit musel Miri s křečema a Dvóřa s bolavým kolenem. Od 4. minuty jsme zaznamenali pouze 1 bod ze šestky a prohráli tak koncovku v poměru 11:1!!! Prohráli jsme tak i 6. zápas v řadě.

Pěkný střelecký výkon zaznamenal tentokrát Petr – 20 bodů, 2 trojky, šestky 8:6. Zub nastřílel 9 bodů, čímž si udělal rekord sezóny a příliš nezaostal ani za rekordem osobním. Já jsem zatížil konto soupeře 19 body. Bohužel jsem měl ovšem i spoustu střel z jednoduchých pozic, které nenašly svůj cíl. Zdeněk měl skvělý vstup do utkání, ale kvůli problémům s fauly musel střídat a ze střídačky už se nevrátil stejně střelecky naladěn.

autor komentáře: Jűrgen